Brytyjsko-Polska Izba Handlowa objęła patronatem III edycję konferencji BIM Projektowanie Przyszłości. Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (British Polish Chamber of Commerce - BPCC), powstała w 1992 jako Brytyjska Izba Handlowa w Polsce (British Chamber of Commerce in Poland). W 1998 połączyła się z założoną w 1995 podobną izbą w Londynie.

W 1997 zmieniono nazwę i jej statut, aby stała się izbą bilateralną oraz wspierającą wzajemną wymianę gospodarczą między Wielką Brytanią i Polską. Przy współpracy z członkami Izby oraz lokalnymi organizacjami gospodarczymi i samorządowymi BPCC aktywnie realizuje program promocji polskich regionów, wspiera polskich eksporterów i przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy dla Polaków - tak w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

Zaliczana jest do najbardziej prężnych bilateralnych pozarządowych organizacji gospodarczych w Polsce. Firmy zrzeszone w BPCC zainwestowały w Polsce ponad 12 mld € i zatrudniają ponad 150 000 osób.

Rada Brytyjskich Izb Handlowych w Europie Kontynentalnej (Council of British Chambers of Commerce in Europe - COBCOE) wielokrotnie (w latach 2005, 2006, 2007, 2008) przyznawała BPCC Puchar Najlepszej Brytyjskiej Izby Handlowej w Europie.


 

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!