W niedzielę, 9 października, w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbył się pierwszy bieg adresowany do środowiska ubezpieczeniowego - Insurance & Reinsurance RUN! powered by ForPro. Uczestnicy biegli na dystansie 10 kilometrów. Biegowi patronowały następujące organizacje: Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Partnerami medialnymi była „Gazeta Ubezpieczeniowa” i portal beinsured. Partnerami biegu byli: Business Management Software (BMS) PRAMERICA Życie TUiR SA, MACIF Życie TUW, BACCA, sklep ForPro, sklep Dehnel Sport, restauracja REWERS, Runspiration – koszulki sportowe oraz producent wody mineralnej BYSTRA.

Bieg zorganizowała spółka KONFOTEKA i był to jej debiut w organizacji imprez sportowych. Dotychczas KONFOTEKA organizowała konferencje, w tym adresowane do środowiska ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego - Insurance & Reinsurance Days. Debiut w organizacji biegów uznać można za niezwykle udany – stawiło się prawie 200 biegaczy, głównie pracowników towarzystw ubezpieczeniowych, firm brokerskich, agencji, a także firm związanych ze środowiskiem ubezpieczeniowym. Nie zabrakło lokalnych biegaczy, dla których zarówno miejsce, jak i program wydały się bardzo interesujące.

Pierwszy tydzień października, zimny i deszczowy, nie wróżył dobrze organizatorom. Na szczęście w niedzielę aura była łaskawa i nawet kropla deszczu nie spadła w trakcie imprezy.
I tak, w klasyfikacji generalnej środowisko ubezpieczeniowe reprezentowane było na przysłowiowym „pudle” przez Annę Piotrowską z Gras Savoye Willis. W klasyfikacji pracowników towarzystw ubezpieczeniowych pierwsze trzy miejsca wśród mężczyzn zajęli: Tomasz Rynkiewicz reprezentujący Drużyną Biegową CHUBB, drugi był Bartosz Grześkowiak z WARTY, zaś na trzecim miejscu uplasował się reprezentant PZU Sport Team – Maciej Jagielski. Wśród pań prym wiodły reprezentantki PZU Sport Team: Anna Gadomska na miejscu pierwszym i Joanna Skultecka na drugim. Trzecie miejsce przypadło reprezentującej PRAMERICĘ Annie Łobejko.

W kategorii brokerów trzy miejsca na sześć możliwych w klasyfikacji przypadło reprezentantom Gras Savoye Willis: wśród pań dwa pierwsze miejsca zajęły Anna Piotrowska i Anna Kania. Na trzecim miejscu uplasowała się Ewa Andrzejewska – Sobieszek. Wśród panów pierwsze miejsce wywalczył Rafał Borolski z Gras Savoye Willis, drugi był Adam Żytkowski z EIB, zaś trzeci na mecie pojawił się Tomasz Bajda reprezentujący Polską Grupę Brokerską.

Kolejna klasyfikacja to agenci ubezpieczeniowi, a wśród nich na trzech pierwszych miejscach: Piotr Paśniewski z firmy EUROFINANCE, Jacek Maron, reprezentujący Jack Team, i jako trzeci – Dariusz Dzieszuk, aż z Koszalina, z Centrum Ubezpieczeniowo – Finansowego.

Klasyfikacją budzącą największe emocje była klasyfikacja drużynowa. Swój udział w biegu zgłosiły silne drużyny, w tym najliczniejsza, bo aż dwudziestopięcioosobowa ekipa z PRAMERIKI. Rywalizacja była zacięta, a jej wyniki przedstawiają się następująco: Pierwsze miejsce z przewagą 11 minut nad kolejnymi zawodnikami zajęła PZU Sport Team. Miejsce drugie przypadło drużynie partnera medialnego biegu – beinsured, a trzecia była ekipa WARTY.

Należy też wspomnieć o honorowych uczestnikach biegu: w Insurance & Reinsurance RUN! udział wziął pan Bohdan Czachorowski, rocznik 1941! Pan Bohdan swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w 1980 roku, zainspirowany telewizyjną akcją „Bieg po zdrowie”. Przebiegł od tego czasu 85 000 kilometrów. Startował w 425 imprezach biegowych. Ma w swoim dorobku 86 ukończonych maratonów, bieg na dystansie 100 km oraz bieg 24-godzinny.

W Insurance & Reinsurance RUN! udział wzięła również trzynastoletnia sunia – Tunia. Tunia biega z misją: sama została adoptowana ze schroniska i promuję ideę adopcji psich sierot. Biega wraz ze swoim panem - Adamem, a Insurance & Reinsurance RUN! był jej 151 biegiem w karierze!

Pierwszy bieg należy uznać za duży sukces, zarówno frekwencyjny, jak i organizacyjny. Organizatorzy już zapowiedzieli na przyszły rok kolejną edycję wydarzenia.


 

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!